loader icon

O nás

Rodinný podnik

Restaurace U Dvou velbloudů je již od roku 2008 pod křídly rodiny Kohoutů, v gastronomii se však pohybujeme mnohem déle. Tradice a receptura naší rodiny je převzata od našeho pradědečka, který vše začal již před více než 50 lety zde ve staré Praze, a my tak pokračujeme v jeho šlépějích a odvádíme poctivou práci dodnes!

A to je i jeden z důvodů proč se specializujeme právě na českou kuchyni, protože rodinné recepty našich kuchařů za ty roky nabraly takřka dokonalosti. Kvalita potravin a servisu je pro nás prioritou a samozřejmostí stejně jako správně vychlazené pivo k obědu. Děláme vše, co je v našich silách, abychom Vás viděli odcházet spokojené a znova Vás mohli přivítat s úsměvem na tváři, když k nám opět zavítáte.

Restaurace nese stejný název jako celý dům, kde se nyní nacházíme. Můžete vidět velbloudy vytesané u vstupu do budovy a na dalších místech, která Vám však neprozradíme.  Proč je budova spojená s velbloudy? To je pro nás také záhadou, odpověď znal český tiskař Jiří Melantrich, který celou budovu vlastnil v roce 1563, po kterém je pojmenovaná i hlavní ulice vedle naší restaurace.