loader icon

Na čepu

Budějovický Budvar

Budějovický Budvar, je pivovarská společnost z Českých Budějovic založena v roce 1895.Historie vaření piva v Českých Budějovicích sahá až do 13. století, což je také doba založení města.

U nás můžete posedět u světlého Budvaru 33, náš nejoblíbenější kousek z Budějovického pivovaru, který pivovar nabízí. Proč nese název Budvar 33? je to právě díky 33 jednotkám hořkosti,  a to díky českému chmelu Agnus, který patří mezi nejvíce hořké odrůdy vůbec.

Dále u nás můžete posedět u tmavého Budvaru 11° s obsahem alkoholu 4,7 %. Je již předem jasné, že u „jednoho“ to pravděpodobně nezůstane.

Velkopopovický Kozel

Velkých Popovicích se pivo vařilo již ve 14. století, až baron František Ringhoffer se ale rozhodl obnovit jeho slávu a vybudoval zde opravdový pivovar. Zanechal tak za sebou odkaz, který navždy spojil Velké Popovice s poctivě uvařeným pivem. Když v sudech dozrávala první várka Velkopopovického piva, vesnici navštívil potulný francouzský malíř. Pohostinnost místních mu tak učarovala, že jim věnoval na rozloučenou malbu Kozla, která se stala symbolem Velkopopovického pivovaru. U nás můžete ochutnat tmavé Kozla 12° karamelová chuť, spodně kvašený s obsahem 4,8 % alkoholu.